Osobní vesmír, nebe jak ho mám rád

Geminids
Pro někoho jsou to narozeniny, pro někoho složení důležité zkoušky. Den vašeho prvního polibku, první den v zaměstnání nebo možná vaše poslední cigareta. Naše životy jsou protkány významnými momenty – co se ale v těch chvílích dělo na nebi, přímo nad vaší hlavou?

Osobní vesmír je odpovědí na tuto otázku. Je to volně dostupná webová aplikace vyvinutá v rámci projektu GLORIA týmem astronomů, který vedl Robert Simpson (University of Oxford) a Lorraine Hanlon (University College Dublin), a výtvarníce Emer O Boyle (University College Dublin). Osobní vesmír mění nebeskou svéru v jednu obrovskou sociální síť. Navazuje přímou a osobní vazbu s přírodou pomocí propojení významných událostí ve vašem životě s tím, co se právě děje na obloze přímo nad vámi. A také s lidmi kdekoliv na světě, kteří chtějí s námi chtějí sdílet kousek nebe.

“Jako astronom mám spoustu důvodů dívat se na různá místa na obloze. Ale které místo je vlastně to nejzajímavější? Od přátel neastronomů vím, že lidé se chtějí dívat nahoru, přímo nad hlavu”, říká Robert Simpson. “Takže co je nad mojí hlavou právě teď? To je myšlenka Osobního vesmíru.”

Video na YouTube
Podívejte se na referenční dokument
Přečtěte si tiskovou zprávu
Navštivte stránku personal-space.eu

Příspěvek byl publikován v rubrice News a jeho autorem je Czech Editor. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.