Донесувајте подобри одлуки со нашите алатки

Без податоци, вие сте само некој со мислење

ЧПП Business Web, Real Estate, Tech ажурирани од 2010 година

Исто така прашајте вашето персонализирано прашање !

 

Бизнис, претприемништво

ангажира економист предавач

Зошто да повикате говорник во компанија или настан?

Првата конференција на која присуствував беше SMX Paris во 2013 година (веќе 10 години…). Купив карти...
ресторанска опрема

Која е основната опрема за ресторан?

Водењето успешен ресторан бара да се има соодветна опрема за да се одржуваат секојдневните операции непречено.…
онлајн учење

Кои се предностите на онлајн учењето?

Наставата како пренос на знаење се заснова на перцепција, особено преку ораторство или…
проценета вредност на веб-локацијата за онлајн бизнис

Како да се процени вредноста на веб-страницата или веб-бизнисот?

Многу софтвер нуди автоматска проценка на вашата веб-локација, особено врз основа на бесплатни податоци за…

Е-трговија

безбедно-е-трговија

Е-трговија: како да ги обезбедите вашите пратки?

Во секторот за онлајн продажба, испраќањето на пакети мора внимателно да се подготви. Пред сè, треба да размислите за…
е-трговија со морска храна

Како да напредувате страницата за е-трговија со морска храна?

Луиз ни пишува за нејзината страница за е-трговија со морска храна: „Добра вечер Ерван, повторно голема благодарност...
Производот за е-трговија не е достапен SEO

Е-трговија: што да се прави со каталог производ кој повеќе не се продава?

Прашањето на неделата ни доаѓа од Клементин: што да правите кога производ во вашата е-трговија веќе не е достапен...
конверзија на е-трговија

Конверзија во е-трговија

Дали сакате да ги претворите вашите посетители во купувачи? Ова е сосема нормално, бидејќи тоа е целта на онлајн продавницата. јас…

Испраќање е-пошта

креирајте датотека за пребарување

Како да креирате датотека за пребарување?

Совршено ги идентификувате вашите цели и сакате да започнете кампања за пребарување преку е-пошта? За жал губиш премногу...
Маркетинг преку е-пошта

Маркетинг преку е-пошта: наоѓање подобар начин за курирање и дистрибуција на содржина

Во последните неколку години, системите за автоматизација на маркетингот преку е-пошта имаа глобално влијание - и не е тешко…
софтвер за билтен

5 придобивки од софтверот за билтен за вашите маркетинг кампањи

Сè повеќе корисници ги читаат нивните е-пошта на мобилни уреди и компаниите го разбрале тоа. На…
B2B потрага по е-пошта

Барање за е-пошта B2b: дали треба да купувате датотеки на компанијата?

Компанија која започнува со својата дејност во 2018 година се соочува со истата голема тешкотија како нејзините постари со години...

Финансии, крипто и NFT

онлајн анкета измама

Заработувате пари со анкети: старата школска измама?

Во 2010 година, ја напишав првата верзија на овој напис за измамата со онлајн анкети. Прво помислив...
што да правам избор живот пари

Што да правите со вашиот живот и вашите пари? Основи

Најважно е да го искористите вашето време (вашиот живот) и парите според вашите ПРОЕКТИ. Кои се твоите…
веб 3 полигон

Научете Web3 – станете развивач на блокчејн

Мојот интерес за развој на Web3 и блокчејн навистина започнува во 2022 година со ова објавување работа на…
Инвестирајте Биткоин Набила

Биткоин: дали треба да му верувате на Набила да управува со вашите средства?

Во 2018 година, Набила објави видео на Snapchat, во кое промовираше биткоин: https://youtu.be/Xgx0DmPIMLc „дури и ако…

Недвижен имот, градежништво

Избор на вистинскиот нотар

Избор на вистинскиот нотар, важен чекор за продажба

Нотарот е јавниот службеник кој интервенира во различни фази од животот: брачен договор, купопродажба, донација итн.
купи стан во Ирска

Купување или изнајмување стан во Ирска?

Со оглед на високите цени за изнајмување, дали треба да купите стан во Ирска кога имате можност за кариера?…
психологија на купувачот на недвижности

Како (добро) да се преговара за купување недвижен имот? (стан, куќа...)

Решивте да преземете акција, да ја купите вашата главна резиденција или за инвестиција за изнајмување. Како добро да се преговара...
луд станар

Иден отуѓен станар во БРЕСТ?

Откако ви ги претставив првите 10 од моите најлоши станари, а потоа случајот на тешко управување со отуѓениот станар,…

ИТ, Hi-Tech и Techno

слика-компании-микрофон

Слушалки со микрофон: 3 критериуми за компании

Во професионален амбиент, слушалките со микрофон се многу практичен додаток. Ги задоволува потребите за мобилност и…
безбедно плаќање преку Интернет

Како можете да бидете сигурни дека ќе ги обезбедите вашите онлајн плаќања?

Ако сте навикнати да купувате стоки и услуги преку Интернет, соодветно е да…
Иден облак USB-диск

Каква иднина за USB-клучот во ерата на облакот?

Складирањето податоци се развива со вртоглаво темпо. Моите први игри на CPC 664 мораа да се напишат рачно…
Дигитален киоск во галерија

Зошто да се опремите со интерактивен киоск или маса на допир за професионални настани?

За успех на семинар, работилница, па дури и саем, не е невообичаено да се видат компании…

SEA - платено упатување

започнете рекламна кампања

Тренер за SEA: стартувајте ја вашата кампања на Google Ads со експерт

Создадете и оптимизирајте ја вашата кампања на Google Ads со вашиот специјалист Profiscient во SEA. СОЖС одговара на платеното упатување,…
Услуга за споредување на шопинг CSS

Услуга за споредба на купување (CSS): дали треба да ја користите (само) онаа на Google?

Услугата за споредување на купување (CSS) е родена од осудата на Google во 2017 година на парична казна од 2,4 милијарди…
подобрување на употребливоста на дестинациската страница на AdWords

Како да ја подобрите употребливоста на вашата целна страница?

Квалитетот на целната страница е од суштинско значење во спроведувањето на стратегијата за оптимизација. Исто така, Google ...
долга опашка на Google Ads

Како да се стремите кон долгата опашка со Google Ads?

Во SEO како и во SEA, пребарувањето за клучни зборови е одлучувачко. 80% од вашиот сообраќај ќе доаѓа од клучни зборови…

SEO - природно упатување

природна референца (SEO) во Google

Како може вашиот бизнис да има корист од природното референцирање (SEO) во Google?

Природното упатување (SEO) е една од маркетинг алатките за продажба на своите производи и услуги. Затоа е витален канал,…
google nofollow казна за врската

Можна е казна на Google за линковите nofollow?

Веб-страницата што прави врска со „кликање“ до друга локација испраќа позитивен сигнал до Google. Сајт кој…
истечени аукции за име на домен

Истечени домени: зошто и како да ги вратите?

Многу SEO се заинтересирани за истечени домени. Навистина, добра референца во Google е линкови + содржина. За да добиете…
упатување-франкофонски-избери-која-агенција

Франкофонско повикување: која агенција да се избере?

За да се распореди ефективна стратегија за природно референцирање (SEO), агенциите за оптимизација станаа суштински играчи за компаниите.…

SMO - социјални мрежи

содржина за закуски на социјалните мрежи

Како да направите разлика на социјалните мрежи благодарение на содржината за закуски?

Кратко видео, фотографија со титлови, кратко видео или дури и гиф: грицките со содржина сега станаа ефикасно решение за…
Пример-на-виралност-Предизвик со ледени копчиња

Што ја прави содржината вирална на Интернет?

Ако сте запознаени со веб-маркетинг или SEO блогови, веројатно веќе сте прочитале статии или…
Најдобрите алатки за LinkedIn

Топ 7 од најдобрите алатки на Linkedin за зајакнување на вашиот ROI

LinkedIn еволуираше од социјална мрежа за барање работа во платформа посветена на професионални односи.…
Комуницирајте во време на криза

Социјални мрежи: како да се комуницира во време на криза?

Веќе не е тајна за вас: да се биде на социјалните мрежи овие денови е витален како…

Веб стратегија

семинална стратегија

Зошто големите брендови користат омниканална стратегија?

Добив едноставно прашање оваа недела: што значи омниканална стратегија? Поврзано прашање: дали треба да дадеме…
слика-продажба-на-интернет-a-main-supervised-practice

Продажба на Интернет: надгледувана практика

Вие сте професионалец и сакате да отворите страница за е-трговија, но не знаете од каде да започнете. Вие…
инфлуенсер маркетинг

Како да користите инфлуенсер маркетинг за да го развиете вашиот бизнис?

Со години правам инфлуенсер маркетинг без да знам. Мојот секојдневен живот е SEO (природна референца). Јас им помагам на…
LMS алатка за креирање на вашата обука и учење

LMS (Систем за управување со учење): моќна образовна алатка

Во ерата на глобализацијата, сведоци сме на вистинска револуција во новите технологии и дигитализацијата. Така, неколку…

Веб маркетинг

како да изберете веб-домаќин

Како да изберете добар веб-домаќин за веб-страница со голем сообраќај?

Интернетот има речиси 2 милијарди веб-страници во 2022 година, а оваа бројка е далеку од стабилизирање. На…
дизајн на движење

Дизајн на движење: алатка за комуникација полна со потенцијал

Неодамна, светот на маркетингот изнесе концепт со висока додадена вредност, но чиј стратешки интерес не е…
потрошувачи-прашања-вие-прашајте-панел

3 прашања што треба да ги поставите на вашиот панел за потрошувачи

Составувањето панел за потрошувачи не е секогаш лесно. Откако ќе се соберат поединците, сè уште е неопходно да се најдат соодветните прашања…
sms-campaign-when-to-choose-to-launch-it

СМС кампања: кога треба да изберете да ја стартувате?

Појавувајќи се во исто време со првите мобилни телефони, СМС (услугата за кратки пораки) сега се меѓу маркетинг-лостовите…

Вебмастерот

одржување на вордпрес

Зошто да се префрлите на уредникот Гутенберг за вашата страница на WordPress?

За да започнете, што е уредувачот на блокови Гутенберг? Исто така наречен уредник на блокови на WordPress или уредник Гутенберг, тој е уредникот…
хакирање на веб-страницата на WordPress

Како да обезбедите веб-страница на WordPress жртва на хакирање и спам?

Ако, како мене, управувате со неколку веб-локации користејќи Wordpress, можеби веќе сте го добиле следното предупредување: со пишување…
Име на домен на домаќин на CMS

Основа на успешна веб-страница: име на домен, хост и CMS

Како и скоро сите во мојата генерација, сама научив информатика. Потоа отидов на правен факултет.…
домаќин на миграција на веб-страница

Кои се критичните фактори што треба да се земат предвид при изборот на нов веб-домаќин за мигрирање на веб-страница?

Постојат илјадници веб-домаќини на интернет, со компании кои постојат откако мрежата започна…