Zapojte se!

Můžete se stát součástí této jedinečné události – sdílejte s ostatními své fotografie!

Naše zpráva do budoucnosti

Pro mnoho lidí na Zemi je to jediná příležitost, kdy vidět přechod Venuše. Jaký příběh chceme vyprávět těm, kteří uvidí příští přechod za 105 let? Co se dělo ve světě ve dnech 5. a 6. června 2012, na pozadí tohoto úžasného kosmického tance? Rádi bychom, aby lidé tuto historickou událost zdokumentovali a pak obrátili své kamery zpět na Zemi a zachytili třeba okamžiky se svými blízkými, tak jak se udály 5. a 6. června 2012.

Prosíme lidi, aby nám dovolili své fotografie volně využívat v souladu s filozofií projektu GLORIA a dali nám o svých fotografiích co nejvíce možných informací, alespoň však o místě, kde byly pořízeny.

Co se může stát s fotografiemi?

Snímky budou nahrány na Flickr a stanou se zároveň součástí archivu pro budoucnost.

Možnosti další práce s fotografiemi jsou například:

  • Časová kapsle: školni děti vyfotografují své okolí a vytvoří časovou kapsli, která bude zavřená až do roku 2117, kdy nastane další přechod Venuše.
  • Fotokniha: komunity, jak reálné tak virtuální, mohou vytvářet tištěné fotoknihy s tématy odpovídajícími zaměření komunit. Fotoknihy pak mohou být použity například k charitativnímu fundraisingu.
  • Zpráva v clodu: partneři projektu GLORIA vyberou fotografie a umístí je do cloudu.
  • Putovní výstavy: fotografie mohou být vytištěny a stát se součástí putovní výstavy.

Jak můžete příspět

Přidejte se k Flickr skupině: http://www.flickr.com/groups/messagetothefuture

Udělejte své fotografie 5. a 6. června 2012. Není nutné, aby byly fotografovány přímo v čase přechodu, to bychom vyloučili ty, kteří tou dobou spí! A my chceme zapojit všechy.

Pak nahrajte své fotografie a napište k nim co nejvíce informací. Skupina bude uzavřena 15. června, takže nezapomeňte nahrát své fotky před tímto datem.

Své fotografie můžete zasílat přímo na mailovou adresu dour25seven@photos.flickr.com

The Flickr Group ‘Message to the Future’ operates under the following rules, which you agree to by uploading or emailing us your photos:

Očekáváme, že autoři příspěvků a ti, kdo budou koleci dále využívat,budou ctít komunitního ducha, prostě ‘dělat správnou věc’. Do sbírky nebude zařazovat snímky s jakkoliv závadným obsahem.

  1. Práva na snímek zůstavájí autorovi. Nezapomeňte nám poslat detailní informace.
  2. Nahráním snímku souhlasíte s pozdějším využitím v aktivitách spojených s projektem. Snímky nebudou upravovány.
  3. Snímky s osobami mladšími 18 let nahráváte na vlastní odpovědnost.
  4. GLORIA nenese odpovědnost za nevhodné využití nahraných snímků.

Díky za spolupráci!