Merrni vendime më të mira me mjetet tona

Pa të dhëna, ju jeni thjesht dikush me një mendim

FAQ Web Business, Real Estate, Tech përditësuar që nga viti 2010

Gjithashtu pyesni pyetjen tuaj të personalizuar !

 

Biznes, Sipërmarrje

punëson një pedagog ekonomist

Pse të thërrisni një folës brenda një kompanie ose një ngjarje?

Konferenca e parë ku mora pjesë ishte SMX Paris në 2013 (10 vjet tashmë…). Bleva bileta...
pajisje restoranti

Cilat janë pajisjet thelbësore për një restorant?

Drejtimi i një restoranti të suksesshëm kërkon të kesh pajisjet e duhura për të mbajtur funksionet e përditshme të funksionojnë pa probleme.…
mësim online

Cilat janë avantazhet e mësimit në internet?

Mësimdhënia si transmetim i njohurive bazohet në perceptim, veçanërisht nëpërmjet oratorisë ose…
vlerësoni vlerën e faqes së internetit të biznesit në internet

Si të vlerësoni vlerën e një faqe interneti ose një biznesi në internet?

Shumë softuer ofrojnë një vlerësim automatik të faqes suaj të internetit, bazuar veçanërisht në të dhënat falas për…

E-commerce

sigurt-e-commerce

E-commerce: si të siguroni dërgesat tuaja?

Në sektorin e shitjeve online, dërgimi i parcelave duhet të përgatitet me kujdes. Mbi të gjitha, duhet të mendoni për…
tregtia elektronike e ushqimeve të detit

Si të përparoni një sajt të tregtisë elektronike të ushqimeve të detit?

Louise na shkruan për faqen e saj të tregtisë elektronike të ushqimeve të detit: "Mirëmbrëma Erwan, Përsëri një falenderim i madh...
Produkti i tregtisë elektronike nuk disponohet SEO

E-Commerce: çfarë të bëni me një produkt të katalogut që nuk tregtohet më?

Pyetja e javës na vjen nga Clémentine: çfarë të bëni kur një produkt në tregtinë tuaj elektronike nuk është më i disponueshëm...
konvertimi i tregtisë elektronike

Shndërrimi në tregtinë elektronike

Dëshironi t'i ktheni vizitorët tuaj në blerës? Kjo është krejt normale, sepse është objektivi i një dyqani online. Unë…

Dërgimi me email

krijoni skedarin e kërkimit

Si të krijoni skedarin tuaj të kërkimit?

I identifikoni në mënyrë të përsosur objektivat tuaja dhe dëshironi të nisni një fushatë kërkimi me email? Fatkeqësisht ju humbni shumë ...
Marketingu me postë elektronike

Marketingu me email: gjetja e një mënyre më të mirë për të kuruar dhe shpërndarë përmbajtjen

Në vitet e fundit, sistemet e automatizimit të marketingut me email kanë pasur një ndikim global - dhe nuk është e vështirë…
softuer për buletinin

5 përfitimet e softuerit të buletinit për fushatat tuaja të marketingut

Gjithnjë e më shumë përdorues lexojnë emailet e tyre në pajisjet mobile dhe kompanitë e kanë kuptuar këtë. Të…
Kërkimi i postës elektronike B2B

Kërkimi i emailit B2b: a duhet të blini skedarë të kompanisë?

Një kompani që nis aktivitetin e saj në vitin 2018, përballet me të njëjtën vështirësi madhore si të moshuarit prej vitesh...

Financa, Kripto dhe NFT

mashtrim në sondazh online

Fitimi i parave me sondazhe: mashtrimi i shkollës së vjetër?

Në vitin 2010, shkrova versionin e parë të këtij artikulli mbi mashtrimin e sondazhit në internet. Fillimisht mendova...
çfarë të bëjmë zgjedhja e parave të jetës

Çfarë të bëni me jetën dhe paratë tuaja? Bazat

Gjëja më e rëndësishme është të përdorni kohën (jetën tuaj) dhe paratë tuaja sipas PROJEKTEVE tuaja. Çfarë janë tuaj…
ueb 3 poligon

Mësoni Web3 – bëhuni zhvillues blockchain

Interesi im për zhvillimin e Web3 dhe blockchain fillon me të vërtetë në vitin 2022 me këtë postim pune në…
Investoni Bitcoin Nabilla

Bitcoin: a duhet t'i besoni Nabilla-s për të menaxhuar pasuritë tuaja?

Në vitin 2018, Nabilla publikoi një video në Snapchat, në të cilën ajo promovoi bitcoin: https://youtu.be/Xgx0DmPIMLc "edhe nëse…

Pasuri te paluajtshme, ndertim

Zgjedhja e noterit të duhur

Zgjedhja e noterit të duhur, një hap i rëndësishëm për shitjen

Noteri është nëpunësi publik që ndërhyn në faza të ndryshme të jetës: kontratën e martesës, blerjen, shitjen, dhurimin etj.
blej apartament në irlandë

Bleni apo merrni me qira një apartament në Irlandë?

Duke pasur parasysh çmimet e larta të qirasë, a duhet të blini një apartament në Irlandë kur keni një mundësi karriere?…
Psikologjia e blerësve të pasurive të paluajtshme

Si (mirë) të negociosh një blerje të pasurive të paluajtshme? (apartament, shtëpi…)

Ju keni vendosur të merrni masa, të blini banesën tuaj kryesore ose për një investim me qira. Si të negocioni mirë...
qiramarrës i çmendur

Një qiramarrës i ardhshëm i tjetërsuar në BREST?

Pasi ju prezantova me një top 10 nga qiramarrësit e mi më të këqij dhe më pas një rast të menaxhimit të vështirë të një qiramarrësi të tjetërsuar,…

IT, Hi-Tech & Techno

imazh-kompani-mikrofon

Kufje me mikrofon: 3 kritere për kompanitë

Në një mjedis profesional, kufjet me mikrofon janë një aksesor shumë praktik. Ai plotëson nevojat e lëvizshmërisë dhe…
pagesa e sigurt online

Si mund të jeni të sigurt për të siguruar pagesat tuaja në internet?

Nëse jeni mësuar të blini mallra dhe shërbime në internet, është e përshtatshme që të…
Disku USB i së ardhmes në renë kompjuterike

Çfarë e ardhme për çelësin USB në epokën e cloud?

Ruajtja e të dhënave po zhvillohet me një ritëm marramendës. Lojërat e mia të para në CPC 664 duhej të shtypeshin me dorë…
Kioska dixhitale e galerisë

Pse të pajiseni me një kioskë interaktive ose një tavolinë prekëse për ngjarje profesionale?

Për suksesin e një seminari, një seminari dhe madje edhe një shfaqjeje tregtare, nuk është e pazakontë të shohësh kompani…

VSM - referencë me pagesë

nis fushatën reklamuese

Trajnimi SEA: nisni fushatën tuaj të Google Ads me një ekspert

Krijo dhe optimizo fushatën tënde të Google Ads me specialistin tënd Profiscient në SEA. VSM-ja korrespondon me referencën e paguar,…
Krahasimi i shërbimit të blerjeve CSS

Shërbimi i blerjeve krahasuese (CSS): a duhet të përdorni (vetëm) atë të Google?

Shërbimi i Krahasimit të blerjeve (CSS) lindi nga dënimi i Google në 2017 me një gjobë prej 2,4 miliardë…
përmirësoni përdorshmërinë e faqes së destinacionit të AdWords

Si të përmirësoni përdorshmërinë e faqes tuaj të uljes?

Cilësia e faqes së uljes është thelbësore në zbatimin e një strategjie SEO. Gjithashtu, Google...
Google Ads bisht i gjatë

Si të synoni për bishtin e gjatë me Google Ads?

Në SEO si në SEA, kërkimi i fjalëve kyçe është vendimtar. 80% e trafikut tuaj do të vijë nga fjalë kyçe…

SEO - referencë natyrore

referenca natyrore (SEO) në Google

Si mund të përfitojë biznesi juaj nga referenca natyrore (SEO) në Google?

Referenca natyrore (SEO) është një nga mjetet e marketingut për të shitur produktet dhe shërbimet e saj. Prandaj është një kanal jetik,…
Dënimi i lidhjes google nofollow

A është e mundur ndëshkimi i Google për lidhjet nofollow?

Një sajt që bën një lidhje "të klikueshme" në një faqe tjetër dërgon një sinjal pozitiv në Google. Një faqe që…
ankandet e skaduara të emrave të domenit

Domenet e skaduara: pse dhe si t'i rikuperoni ato?

Shumë SEO janë të interesuar për domenet e skaduara. Në të vërtetë, një referencë e mirë në Google janë lidhjet + përmbajtja. Për të marrë…
referencë-frankofoni-zgjidh-cilën-agjenci

Referenca frankofone: cilën agjenci të zgjidhni?

Për të vendosur një strategji efektive të referimit natyror (SEO), agjencitë e SEO janë bërë lojtarë thelbësorë për kompanitë.…

SMO - rrjetet sociale

përmbajtje rostiçeri në mediat sociale

Si të bëni një ndryshim në rrjetet sociale falë përmbajtjes së ushqimit?

Video e shkurtër, foto me titull, video e shkurtër apo edhe gif: ushqimet me përmbajtje tani janë bërë një zgjidhje efektive për…
Shembull-e-viraliteti-Sfida-e-përplasur me akull

Çfarë e bën përmbajtjen virale në internet?

Nëse jeni të njohur me marketingun në internet ose blogjet SEO, ndoshta keni lexuar tashmë artikuj ose…
Mjetet më të mira të LinkedIn

7 nga mjetet më të mira të Linkedin për të rritur ROI-në tuaj

LinkedIn ka evoluar nga një rrjet social për kërkimin e punës në një platformë të dedikuar për marrëdhëniet profesionale.…
Komunikoni në kohë krize

Rrjetet sociale: si të komunikoni në kohë krize?

Nuk është më sekret për ju: të jesh në rrjetet sociale këto ditë është po aq jetike sa…

Strategjia e Uebit

strategji omnichannel

Pse markat e mëdha përdorin një strategji omnichannel?

Mora një pyetje të thjeshtë këtë javë: çfarë do të thotë strategji omnichannel? Pyetje e ngjashme: a duhet të japim…
shitja e fotografive në internet-një praktikë e mbikëqyrur kryesore

Shitja në internet: një praktikë e mbikëqyrur

Ju jeni një profesionist dhe dëshironi të hapni një faqe të tregtisë elektronike, por nuk dini nga të filloni. Ju…
marketing me ndikim

Si të përdorni marketingun me ndikim për të rritur biznesin tuaj?

Për vite me radhë, unë kam bërë marketing me ndikim pa e ditur. Jeta ime e përditshme është SEO (referencimi natyror). Unë ndihmoj…
Mjet LMS për të krijuar trajnimin tuaj dhe për të mësuar

LMS (Sistemi i Menaxhimit të Mësimit): mjeti i fuqishëm arsimor

Në epokën e globalizimit, ne jemi dëshmitarë të një revolucioni të vërtetë në teknologjitë e reja dhe dixhitalizim. Kështu, disa…

Marketing Web

si te zgjidhni web host

Si të zgjidhni një host të mirë në internet për një faqe interneti me trafik të lartë?

Interneti ka afro 2 miliardë faqe interneti në vitin 2022 dhe kjo shifër është larg stabilizimit. Të…
Dizajni i lëvizjes

Dizajni i lëvizjes: një mjet komunikimi plot potencial

Kohët e fundit, bota e marketingut ka paraqitur një koncept me vlerë të lartë të shtuar, por interesi strategjik i të cilit nuk është…
paneli i pyetjeve të konsumatorit

3 pyetje për të bërë panelin tuaj të konsumatorit

Kompozimi i një paneli konsumatori nuk është gjithmonë i lehtë. Pasi të jenë bashkuar individët, është ende e nevojshme të gjenden pyetjet e duhura…
sms-campaign-when-to-choose-to-launch-it

Fushata SMS: kur duhet të zgjidhni ta lansoni?

Duke u shfaqur në të njëjtën kohë me celularët e parë, SMS (Shërbimi i Mesazheve të Shkurtër) tashmë janë ndër levat e marketingut…

Webmaster

mirëmbajtje wordpress

Pse të kaloni në redaktorin Gutenberg për faqen tuaj të WordPress?

Për të filluar, çfarë është redaktori i bllokut të Gutenberg? I quajtur gjithashtu redaktori i bllokut të WordPress ose redaktori i Gutenberg, ai është redaktori…
hakoni uebsajtin wordpress

Si të siguroni një faqe WordPress viktimë të hakerimit dhe spamit?

Nëse, si unë, menaxhoni disa faqe interneti duke përdorur Wordpress, mund të keni marrë tashmë alarmin e mëposhtëm: Duke shtypur…
Emri i domenit të hostit CMS

Baza e një faqe interneti të suksesshme: emri i domenit, hosti dhe CMS

Si pothuajse të gjithë në brezin tim, unë mësova shkenca kompjuterike vetë. Më pas shkova në fakultetin juridik.…
host i migrimit të faqes në internet

Cilët janë faktorët kritikë që duhen marrë parasysh kur zgjidhni një host të ri në internet për të migruar një uebsajt?

Ka mijëra hoste në internet në internet, me kompani që kanë ekzistuar që nga fillimi i rrjetit…