Przyłącz się!

Przyłącz się do niezwykłego wydarzenia i prześlij nam swoje zdjęcia!

Nasze przesłanie do przyszłości

Dla wielu ludzi na Ziemi, będzie to ich jedyna szansa, żeby zobaczyć przejście Wenus. Co opowiemy tym, którzy zobaczą następne przejście za 105 lat? Co będzie się działo na świecie 5-6 czerwca 2012 roku podczas tego wspaniałego kosmicznego tańca?  Zapraszamy do tworzenia dokumentacji tego historycznego wydarzenia. Skierujcie wasze kamery ku Ziemi i zarejestrujcie obrazy szczególnych miejsc, pamiętnych wydarzeń, was samych, waszych bliskich i waszego życia w dniach 5 i 6 czerwca 2012 r.

Prosimy o umożliwienie wykorzystania swoich zdjęć zgodnie z przyjętą przez projekt GLORIA filozofią otwartego dostępu i podawanie możliwie najbardziej szczegółowych informacji na temat zdjęć. W szczególności prosimy o podanie lokalizacji miejsc, w których zrobiliście zdjęcia.

Do czego można wykorzystać te zdjęcia?

Zdjęcia z kolekcji zostaną najpierw umieszczone na portalu Flickr, a potem staną się częścią archiwum cyfrowego.

  • Archiwum może być wykorzystane na różne sposoby, na przykład:Kapsuła czasu: Uczniowie szkół zbierają zdjęcia, wykonane w ich okolicy i tworzą kapsułę czasu, która będzie zamknięta do roku 2117, czyli do następnego przejścia Wenus.
  • Album pamiątkowy: Społeczności realne i wirtualne mogą tworzyć drukowane albumy ze zdjęciami, wykorzystując obrazy szczególnie ważne dla danej społeczności. Albumy takie mogą być wykorzystywane przy zbieraniu funduszy na cele charytatywne.
  • Wiadomość w chmurze. Partnerzy projektu GLORIA wybiorą zdjęcia, które znajdą się w chmurze.
  • Wystawa przenośna. Zestaw zdjęć zostanie wydrukowany na papierze i wykorzystany do stworzenia przenośnej wystawy.

Co możesz zrobić

Przyłącz się do grupy na Flickrze, nazywającej się: „Tranzyt Wenus – Przesłanie do przyszłości”: http://www.flickr.com/groups/messagetothefuture

Prosimy o  zdjęcia wykonane 5 i 6 czerwca 2012 r. Nie musi to być dokładnie w czasie samego przejścia – niektórzy będą wtedy spać, a chcemy, żeby każdy mógł się dołączyć!

Wrzuć swoje zdjęcia, dodając jak najwięcej szczegółów, zwłaszcza dotyczących miejsca ich wykonania. Grupa na Flirze zostanie zamknięta 15 czerwca 2012 r., więc nie zapomnij przedtem dodać swoich zdjęć.

Zdjęcia można także przesłać mailem na adres: dour25seven@photos.flickr.com

Grupa „Przesłanie do przyszłości” na Flickrze działa na poniższych zasadach, na które wyrażacie zgodę, umieszczając tam zdjęcia, lub przesyłając je do nas mailem.

Wszyscy uczestnicy projektu oraz użytkownicy kolekcji działają w duchu społeczności, którą reprezentuje niniejsza kolekcja i „postępują właściwie”. Treści budzące wątpliwości nie będą włączane do kolekcji.

1. Autorskie prawa osobiste pozostają własnością autora zdjęcia. Aby zdjęcie zostało odpowiednio podpisane, pamiętajcie, aby dodać swoje dane.

2. Dodając zdjęcia do kolekcji zrzekacie się prawa do powielania zdjęć na Flickrze i we wszystkich innych uzasadnionych przypadkach związanych z niniejszą inicjatywą, bez pobierania opłaty.

3. Jeśli na Waszych zdjęciach są osoby w wieku poniżej 18 lat, Waszą odpowiedzialnością jest uzyskanie zgody rodziców przed umieszczeniem zdjęć na portalu.

4. Zespół projektu GLORIA nie ponosi żadnej odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie załączonych zdjęć.

Prosimy dodawać tylko takie zdjęcia, które nie zawierają obraźliwej treści.

Dziękujemy Ci za udział w naszym projekcie!